Cuma, Haziran 20, 2014

Küçük Mucizeler Dükkânı ~ Debbie Macomber

"Paul telefon açtı. Tammie Lee doğum yapıyormuş."
"Bu saatte mi?"
"Bebekler hiç adam gibi bir saatte dünyaya gelir mi?"

Bu aralar çabuk okunan, zihni yormayan kitaplar peşindeyim, zaten anlamışsınızdır. Çocuk kitaplarından sonra, kitabım7 ile yaptığımız takas sayesinde elime geçen Küçük Mücizeler Dükkânı'nı okudum.

Gerçekten akıp giden bir kitap beklemiştim. Kitabi bir günde bitiririm herhalde diyordum. Çünkü bir ara çok popülerdi, her okuyan çok güzeldi, çok akıcıydı, harikaydı gibi yorumlar yapıyordu. Aradığımı bulamadım. Macomber'ın anlatımını biraz çiğ buldum.

Bana kalırsa karakterler çok iyi oluşturulmuş değildi. Daha çok olaylara ağırlık verilmişti zaten, sanırım kitapların böyle olmasından çok hoşlanmıyorum. Karakterleri tanımak, onların zihinleri olduğunun ve yaşamları olduğunun bana hissettirilmesi daha çok hoşuma gidiyor. Ayrıca olayları da çok oldu bittiye getirilmiş buldum. İyi kurgulanmamıştı bana kalırsa.

Her şeyi tatlı sona bağlamak için kendini paralamış gibi geldi bana yazar. Ne bileyim okudum ama tat alamadım, çok yavandı. Diğer kitapları da böyle zihnimi boşaltmak istediğim yaz zamanlarında okurum elime geçerlerse fakat, seriye özellikle devam edecek değilim. Benim için eziyetti diyemem ama keyifli bir okuma da değildi.

Çeviri Ozan Aydın'a ait, kapak tasarımı Yasin Öksüz'e. Kitap Martı Yayıncılık'dan çıkmış ve 477 sayfa.

2 yorum:

  1. ben okuduktan son insanlar bu kitabı neden abartmışlar be demiştim ...altı üstü 4 hayat asd (:

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Ben de öyle dedim. Vasat bir kitap. Bayağı vasat :)

      Sil