Pazar, Aralık 16, 2012

Scott Pilgrim vs the World

Yapım: 2010
Tür: Aksiyon, Komedi, Fantezi
Süre: 112 dakika
Yönetmen: Edgar Wright
Imdb Puanı: 7.5
Oyuncular: Michael Cera (Scott Pilgrim), 
Mary Elizabeth Winstead (Ramona Flowers)

Her şey bir arkadaşımın şu şarkıyı göndermesiyle başladı. Videoyu 32168765392 kez izledikten sonra "Bu bir dizi, film falan mı?" diye sordum. "Bana da bir arkadaşım göndermişti. Ama Scott Pilgrim diye bir filmden sanırım." yanıtını aldım. Birden kafamda bir ışık yandı. "Ana" dedim "yoksa bilgisayarımdaki filmlerin içinde var mı bu da?"

Baktım ki varmış. Fakat İngilizce alt yazılıymış.Türkçe alt yazı aradım o kadar, buldum da ama açmadı. "İnat değil mi, İngilizce alt yazılı izlerim ben de!" dedim ve de izledim. Böyle olunca film birazcık, azıcık havada kaldı çünkü anlayamadığım kısımlar oldu. Ama genelini anladım, sonra buna sevindim falan...

Filmde Scott, Ramone Flowers'a aşık olur fakat onu kazanabilmek için eski sevgililerini alt etmek zorundadır. Bunun üzerine gelişen olaylar, şirin efektler, bol müzikle dolu bir filmdi. Karakterler o kadar sevimliydi ki, dizi olmadığına ve 112 dakika ile sınırlı kaldığına üzüldüm.

Bir de filmi izledikten sonra mor saç istediğime karar verdim *.* Mavi saç faciamdan sonra hiç akıllanmamış olmam ne hoş değil mi?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder