Çarşamba, Eylül 26, 2012

Tutulma Üzerine

EĞER KİTABI OKUMAMIŞ İSENİZ OKUMANIZ ÖNERİLMEZ!

Katya ile anlaşamadık kitap konusunda.
Tutulma elimde bir on gün kadar süründü sanırım. Bunda benim gergin ve tembel oluşum kadar kitabın iç sıkıcı oluşunun da payı vardı diye düşünmektim çünkü aksi takdirde kendimi kitaba vererek beni geren şeyleri düşünmeme yoluna giderdim.

Tutulma'da Bella'nın peşini bırakmayan Victoria'nın yarattığı minik bir vampir ordusu ile kurtadamların ve Cullen ailesinin müttefik olduğu bir savaş yapıldı. Ancak bu kitabın son yüz sayfasına falan tekabül ediyordu. Oraya gelene dek Bella Swan'ın sıkıcı yaşamını ve iki arada bir derede kalışını dinledik. Nahoştu.

Sonra bu kadar anlayış bana biraz fazla geldi. Zannetmiyorum ki iki erkek bir kızın ikisi arasında seçim yapmasını böyle serinkanlılıkla bekleyebilsin. Ya da en azından ben olsam yapamazdım. Bir de bu kadar "Bella üzülmesinciliğe" sinir oldum.

Kitap ilerlemedi, ilerlemedi, ilerlemedi. En sonunda bu gün inat ettim, "Otobüse bırakmayacağım" diye diye bitirdim. Neyse dediğim gibi son 100 sayfada bir hareketlenme oldu en azından.

Katya için nefes kesici, benim için vasat bir kitap oldu.

2 yorum:

  1. Sıkılmanıza rağmen bitirdiğiniz için kutluyorum sizi. Yarıda bırakınca insan bir süre başka kitaba başlayamıyor, bir soğukluk oluyor.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Bu konuda biraz takıntılı olmamla da ilgili sanırım. Yarım bıraktığımda içim rahat olmuyor. 13 yaşımdan beri yarım bıraktığım her kitabı hatırlıyorum ve onlar okunmak için bekliyormuş gibi hissediyorum. :D

      Sil