Çarşamba, Mayıs 02, 2012

Son Söz Aşkın ~ Julia Quinn

Çeviren: Serap Işıkçıus
Orijinal Adı: An Offer From A Gentleman
Kapak Görseli: Jülide Dereboy
Yayın Yılı: 1.Basım / Mayıs 2010
Yayın Evi: Epsilon
Sayfa Sayısı: 414


ARKA KAPAK

"Günümüzün Jane Austen'i."
Jill Barnet
"Julia Quinn sizi tatlı düşlere sürükleyecek." 
Romantic Times
Sophie Beckett, aslında bir kontun kızı olmasına rağmen ne Leydi Bridgerton'un meşhur maskeli balosuna gideceğinin ne de Beyaz Atlı Prensi'nin onu orada beklediğinin hayalini kurmaya cesaret edebilir çünkü kibirli üvey annesi tarafından köşkün hizmetçisi olarak kullanılmaktadır. Ama daha sonra, gizlice içeri girmeyi başardığı baloda çekici ve yakışıklı Benedict Bridgerton'un güçlü kollarının arasında dans ederken kendisini kraliyet ailesinden birisi gibi hisseder. Yalnız ortada bir sorun vardır, saat geceyarısını gösterdiğinde bu sihrin sona ermesi gerekmektedir.
Kimdi bu olağanüstü kadın? O büyülü geceden sonra, gümüş elbiseli kadının güzelliğiyle adeta kör olmuş Benedict'in gözü başkasını görmez, ta ki kendini, ona garip bir şekilde tanıdık gelen hizmetçi kıyafeti giymiş o alımlı kadını içine girdiği tatsız durumdan kurtarmak zorunda hissedene kadar... Gizemli aşkını bulup onunla evlenmeye yemin etmiş olan Benedict, hayatına giren bu hizmetçinin nefes kesici güzelliğine yenik düşer ve onunla birlikte olmak için, içinde inanılmaz bir istek duyar. Peki kalbini bu hizmetçi kadına sunmayı düşünen Benedict, bir peri masalını andıran ilk aşkını feda etmeyi göze alabilecek midir?
*
  • "Umut bile edemeyeceğin şeyleri dilersen yalnızca hayal kırıklığı yaşarsın." (sf.33)
  • Bütünüyle göz alıcıydı ve Benedict aniden bunun çok mutlu görünmesinden kaynaklandığını fark etti. Bulunduğu yerden dolayı mutluydu, olduğu kişiden dolayı mutluydu. (sf.44)
  • "Güzel bir kadının dans edememesi. Bu doğaya karşı işlenmiş bir suçtur." (sf.46)
  • İnsanlar görmeyi beklediklerini görürlerdi. (sf.120)
  • Doktorların en kötü hastalar oldukları çok sık söylenir ama bu yazara göre erkeklerin hepsi hastalanınca korkunç olurlar. Eskiler hasta olmak için sabır gerekir demişler ve türümüzün erkekleri kesinlikle bundan yoksunlar. (sf.153)
  • "En çok hatırlanan şeyler, unutulan şeylerdir." (sf.177)
  • "Her zaman başka seçeneklerimiz vardır. Biz buna özgür irade deriz." (sf.339)
  • Tanrı'nın adını sık sık ağzına almazdı ama bu başlamak için çok iyi bir zaman gibi görünüyordu. (sf.371)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder